Disa kompani, si për shembull Oppo, Vivo dhe LG, së fundmi kanë filluar prezantimin e telefonave me 2 kamera të përparme.

Dhe tani, Alcatel ka lançuar një telefon që ka dy kamera në secilën anë, raporton TechSot.Al.

I quajtur Alcatel Flash, një pajisje 5.5-inch me trup metalik, një ekran full HD, një procesor Helio X20 deca-core, 3GB RAM, 32GB hapësirë ruajtje, një skaner për gishtin dhe bateri 3,100mAh.

Në anën e pasme, telefoni ka dy sensorë 13-megapixel, njëra prej të cilave bën fotografi me ngjyra, ndërsa tjetri foto bardh e zi. Të dy lentet kanë një madhësi aperture prej f / 2.0.

Në pjesën e përparme, ka një combo 8-megapixel / 5-megapixel, me të njëjtën madhësi aperture. Kamera e dyfishtë në të gjitha anët lejon për disa truke mrekullueshëm, të tilla si rregullimin e fokusit pasi ju të keni bërë foto. Kamera e pasme mund të ruajë imazhe RAW./TechSot.Al