TechSot.al ju sjelle permes pamjeve video, imazhin e iPhone 8, nje nga me te mahniteshmit e te gjitha koherave. teknologjia ehste bere njesh me estetiken dhe inavoacionin, duke nje sjelle nje aparat te gjenerates se fundit.
Apple tani renditet në mesin e anëtarëve të Konsorciumit të energjisë Wireless (Wireless Power) dhe ky element do të forcojë zërat në lidhje me iPhone e ri, që pritet të jetë me një me ekran pa pjesë fundore, dhe me sistem karikimi wireless.
TechSot.al, ka shkruajtur edhe me heret se kjo është një nga risitë që lidhen me iPhone 8, dhe që mund të jetë i padëshiruar për ndikimin qe ka në xhepat e përdoruesve. Edhe kablli që përdornim për kufjet tradicionale, të përfshira në kutinë e iPhone 7, me pasardhësin iPhone 8, mund të bëhet një aksesor shtesë, më vete, cka do te thote rrise cmimin e tij. /TechSot.al/