Gjigandi Sony pritet të lançojë javën e ardhshme ‘PlayStation 4 Pro‘, që është gjenerata më e re e sistemeve të lojrave.

Sipas TechSot.Al, PlayStation 4 Pro do të jetë një fuqi e vërtetë e luajtes të lojrave, me një fuqi 8-korësh x86-64 “Jaguar” AMD, e cila thuhet të ndryshojë krejtësisht luajtjen e lojrave.

Para se të nxjerrë në treg platformën e re, Sony ka publikuar listën e lojrave të cilat do të mund të luhen në të. TechSot.Al siguron për ju listën e publikuar:

Battlefield 1, Bound Call of Duty: Infinite Warfare, Call of Duty: Modern Warfare Remastered, FIFA 17, Hitman, Mafia III, Rise of the Tomb Raider, Robinson: The Journey, Titanfall 2, Uncharted 4: A Thief’s End, Call of Duty: Black Ops 3, Deus Ex: Mankind Divided, Driveclub VR, Firewatch, Helldrives, Hustle Kings, inFAMOUS First Light, inFAMOUS Second Son, Knack, Middle-earth: Shadow of Mordor, NBA 2K17, Paragon, PlayStation VR Worlds, Ratchet & Clank, Rez Infinite, RIGS Mechanized Combat League, Smite, Super Stardust Ultra, The Elders Scrolls Online: Tamriel Unlimited, The Elders Scrolls Online: Skyrim Special Edition, The Last Of Us Remastered, The Last Of Us: Left Behind, The Playroom VR, Tumble Until Dawn: Rush of Blood, Viking Squad, World Of Tanks, XCOM 2, Watch Dogs 2, The Last Guardian dhe Final Fantasy XV. 

Lista do të përfshijë edhe lojrat e zhvilluara nga vetë Sony, kur ato të dalin në treg në 2017-n: Gran Turismo Sport dhe Horizon Zero Dawn. /TechSot.Al/