Gjirafa.com, një nga motorat e kërkimit më popullor në Shqipëri dhe Kosovë, ka publikuar sot disa nga termat më të kërkuara nga Shqiptarët në këtë vit që po lemë pas!

10 Lajmet më të kërkuara:

 1. Harrohet ‘Fondi i punësimit’
 2. Vrasje në Prizren
 3. Zgjedhjet në Tiranë
 4. Përgjimi i telefonit
 5. Të rinjtë që po garojnë për çmimin në NASA
 6. Ikja drejt Hungarisë / Emigracioni
 7. Vrasje në Tiranë
 8. Neymar shënon gol që thyen ligjet e fizikës
 9. Djegia e flamurit të Shqipërisë e Kosovës i kushton shtrenjtë klubit serb
 10. Përleshje masive në Shkup

10 personat më të kërkuar

 1. Xherdan Shaqiri (futbollist – Stoke City)
 2. Era Istrefi (këngëtare – Kosovare)
 3. Rita Ora (këngëtare britanike me origjinë Kosovare)
 4. Adnan Januzaj (futbollist me prejardhje Shqiptare – Borussia Dortmund)
 5. Hashim Thaçi (politikan – Kosovë)
 6. Naim Frashëri (shkrimtar/poet)
 7. Cristiano Ronaldo (futbollist portugez – Real Madrid)
 8. Dafina Zeqiri (këngëtare – Kosovare)
 9. Ismail Kadare (shkrimtar – Shqiptar)
 10. Lorik Cana (futbollist i kombëtares – Nantes)

10 veturat më të kërkuara

 1. VW Golf 4
 2. Mercedes
 3. BMW
 4. VW Golf 3
 5. VW Golf 2
 6. Audi
 7. Audi A4
 8. VW Golf 5
 9. Passat
 10. Opel Corsa

10 celularët më të kërkuar

 1. iPhone 6
 2. iPhone 5
 3. iPhone 5S
 4. Samsung Galaxy S4
 5. iPhone 4
 6. iPhone 4S
 7. HTC
 8. Nokia
 9. Samsung Galaxy S5
 10. LG G3

10 linjat e autobuzëve më të kërkuara

 1. Prizren – Prishtinë
 2. Prishtinë – Prizren
 3. Prishtinë – Tiranë
 4. Gjakovë – Prizren
 5. Gjilan – Ferizaj
 6. Tiranë – Pejë
 7. Korç – Tiranë
 8. Sarandë – Tiranë
 9. Ferizaj – Durrës
 10. Shkup – Tetovë

/TechSot.Al në bashkëpunim me Gjirafa.com/