Mobile

Xiaomi nxjerr smartfonin e parë global

Xiaomi, kompania elektronike nga Pekini që prodhon smartfona dhe tabletë vetëm për tregun kinez, më në fund do të nxjerrë një model global: Xiaomi Mi 4i.

Facebook prezanton ‘Hello’

Bashkë me shifrat e reja për tre-mujorin, Facebook gjithashtu ka prezantuar një aplikacion të ri të quajtur 'Hello'.