Lojra

Planet e Sony: Lojrat e PS4 të luhen në kompjutera PC!

Sony ka njoftuar planet për të lejuar pronarët e kompjuterave që të luajnë lojrat PlayStation4 (PS4) në kompjuter në shtëpinë e tyre. Kompania njoftoi zgjerimin për shërbimin PlayStation Now  në një blog por nuk ka dhënë detaje se kur do të jenë në d...

Pokemon Go lançohet në Korenë e Jugut

Loja aq shumë e debatuar, Pokemon Go është lançuar më në fund edhe në Korenë e Jugut. Vonesa u shkaktua nga frika e sigurisë së Google Maps, raporton TechSot.Al...

Nintendo publikon çmimin dhe datën e Switch

Nintendo ka deklaruar se do të publikojë të shumëpriturin, Nintendo Switch, më 3 mars. Ajo do të kushtojë $ 299,99 në SHBA, £ 279.99 në Mbretërinë e Bashkuar dhe 29,980 ¥ ($ 260) në Japoni, më shumë se sa disa analistë dhe lojtarë kishin pritur. G...

‘Super laptopi’ për lojra i Acer që kushton 9000$

Predator 21 X i Acer është ndoshta një nga laptopët më ekstravagantë që ne kemi parë ndonjëherë. Nga pesha e saj prej 17-pound, tek ekrani i saj i lakuar 21 inç, pajisja është e gjitha një risi në vetvete. Predator 21 X gjithashtu vjen me një çmim...