Biznes

Lajmet më të fundit nga biznesi

Snap sapo ka blerë një kompani dronësh

  Korporata Snap sapo i ka hyrë një pjesë të re të tregut , dhe pikërisht tregut të dronëve. Sipas TechSot.al Snap ka blerë Ctrl Me Robotics , një kompani të vogël dronësh me bazë në Venice , në Kaliforni. Sipas Buzefeed , Snap ka pagua...

Edhe në Nju Jork nisin testimet për makinat me guidë autonome

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shtohen vendet ku mund të eksperimentosh në rrugë oublike me makina me guidë autonome. Tashmë sic konfirmon TechSot.al, edhe shteti i Nju Jorkut,  do të fillojë të vlerësojë kërkesat. Ka qenë vet guvernatori Andrew...