Biznes

Lajmet më të fundit nga biznesi

Google dëshironte të blinte Snapchat për $30 Miliardë

Nuk është ndonjë sekret i madh fakti që Google ka dështuar disa herë në 'lojën' e medias sociale. Kështu që gjigandi Google tentoi të blinte Snapchat, rrjetin social më popullor midis adoleshtëve dhe moshave të reja.

Microsoft po tenton edhe me “videogame”, lançon Mixer

Microsoft po synon edhe sektorin e videogame. Kompania e Redmond ka lançuar Mixer, që TechSot.al thotë se është emri i ri i platformës së tij për streaming e videolojërave Beam, që e ka blerë në gushtin e kaluar. Kësaj platformë i janë bërë disa modi...

Snap sapo ka blerë një kompani dronësh

  Korporata Snap sapo i ka hyrë një pjesë të re të tregut , dhe pikërisht tregut të dronëve. Sipas TechSot.al Snap ka blerë Ctrl Me Robotics , një ko...