Elon Musk vazhdon të shoh para dhe nuk di të ndalet. Miliarderi vizionar sipas techSot.al, tani parashikon që kompania e tij Tesla të kalojë për nga vlera edhe AppleApple është një kompani teknologjike Amerikane ndërkombëtare, me seli në Cupertino, Kaliforni. Apple dizajnon, pr.... Musk thotë se kapitali në merkato i teslas shumë shpejt do të kalojë kompaninë e gjigandit të teknologjisë së mollës së kafshuar.

Tesla që është kompania që prodhon makina elektrike, ka kaluar në javët e findit edhe General Motors së bashku me Ford. Në këtë mënyrë raporton TechSot.al, Tesla bëhet salloni më i madh i automobilave për nga vlera.

Sipas Musk, ka një mendim të qartë për teslan tashmë, që aktualisht vlen 51 miliardë dollarë, për të kaluar AppleApple është një kompani teknologjike Amerikane ndërkombëtare, me seli në Cupertino, Kaliforni. Apple dizajnon, pr... me 776 milardët e saj, që e ka vlerën në bursat ndërkombëtare./TechSot.al/